Достапни линкови

Панета ја завршува посетата на Кина


Engineering Academy of Armored Forces in Beijing, 19Sep2012

Engineering Academy of Armored Forces in Beijing, 19Sep2012

Американскиот секретар за одбрана Леон Панета денеска ја завршува три-дневната посета на Кина и ќе замине за Нов Зеланд. Со кинеските претставници, Панета, меѓу другото, разговараше и за компјутерскиот криминал, одобено за хакерските напади врз американската влада и американските компании. Денеска Панета ја посетаи кинеската поморска база и дваљ воени брода.
XS
SM
MD
LG