Достапни линкови

logo-print

Груевски се сретна со Ховит


Известувачот на Европскиот парламент за Македонија Ричард Ховит

Известувачот на Европскиот парламент за Македонија Ричард Ховит

Премиерот Никола Груевски вчера се сретна со известувачот на Европскиот парламент за Македонија Ричард Ховит. Владината прес служба соопшти дека на тие разговарале за реформите во земјава и нејзината евроинтеграција. Во соопштението е наведено дека разговарале и за прашањето за спорот за името, за актулените случувања на домашната политичка сцена и влаидната коалиција.
XS
SM
MD
LG