Достапни линкови

logo-print

Лажна заканата за поставена бомба на софискиот аеродром


Бугарската полиција по завршената проверка на аеродромот во Софија, не пронајде никаква експлозивна направа, јави БТА.
Полицијата го блокираше реонот околу аеродромот по добиената телефонска закана околу 13:30 часот по локално време, за поставена бомба во објектот.
По добиената закана тимови на единицата за антитерозиам на бугарската полиција извршија проверка на аеродормот.
XS
SM
MD
LG