Достапни линкови

logo-print

Закана за поставена бомба на софискиот аеродром


Бугарската полиција го блокираше попладнево реонот околу аеродромот во Софија, по добиената закана за поставена бомба во објектот, јави БТА.
Според бугарското Министерство за внатрешни работи, телефонската закана за поставената експлозивна направа била добиена околу 13:30 часот по локално време.
Тимови на единицата за антитерозиам на бугарската полиција во моментов го проверуваат реонот на аеродормот, трагајќи по евентуалната бомба.
XS
SM
MD
LG