Достапни линкови

logo-print

САД ги повикаа муслиманските земји да ги заштитат Американците


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека муслиманските држави мора да им пружат заштита на Американците кои се надвор од земјата. Изјавата на Обама доаѓа по серијата напади на американски дипломатски преставништва, како и убиството на американскиот амбасадор во Либија и тројца Американци кои загинаа во напад на американски конзултат во Бенгази на 11 септември. Американските власти сметаат дека причината за насилството е анти-исламското видео кое се појави на интернет.
XS
SM
MD
LG