Достапни линкови

logo-print

Обама одговори на забелешките на Ромни


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама одговори на тајно снимените забелешки на неговиот ривал од републиканската партија Мит Ромни. Во мај Ромни на богатите поддржувачи им порача дека 47 насто од луѓето ќе гласаат за Обама без разлика на се. За Ромни тие луѓе се жртви и додаде дека не е негова работа да се грижи за нив. Обама изјави дека секој што сака да биде Претседател треба да работи за сите, а не само за оделни луѓе.
XS
SM
MD
LG