Достапни линкови

logo-print

Напредок во преговорите за нукеларната програма на Иран?


Иранскиот шеф на преговарачкиот тим Саед Џалили

Иранскиот шеф на преговарачкиот тим Саед Џалили

Иранскиот шеф на преговарачкиот тим Саед Џалили оствари средба со шефот за надворешна политика на ЕУ Кетрин Ештон на која станала збор за нуклеарната програма на Техеран. Средбата во Истанбул била корисна и конструктивна.
Иран се уште ги негира обвинувањата од западните нации дека тајно работи на развој на нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG