Достапни линкови

logo-print

Оштетено возилото на американскиот амбасадор во Кина


Американскиот амбасадор во Кина Гери Лок

Американскиот амбасадор во Кина Гери Лок

Американскиот Стејт Депртмент соопшти дека околу 50 демонстранти во Пекинг го опколиле возилот на американскиот амбасадор во земјата, при што предизвикале мала штета. Амбасадорот Гери Лок не бил повреден, но дипломатите ја искажале својата загриженост за инцидетот во министерството за надворешни работи на Кина. Инцидентот се случил за време на анти-јапонските протести во Кина.
XS
SM
MD
LG