Достапни линкови

logo-print

Панета оствари средба со идниот кинески лидер


Американскиот секретар за одбрана Леон Панета

Американскиот секретар за одбрана Леон Панета

Американскиот секретар за одбрана Леон Панета оствари средба со кинескиот потпретседател и нареден лидер на земјата Кси Џинпинг. Средбата во Пекинг беше дел од патувањето на Панета низ азискиот пацифик поради кампањата за зголемување на фокусот на американската војска во регионот.
Панета повтори дека новиот фокус врз Азија не е насочен кон Кина.
XS
SM
MD
LG