Достапни линкови

logo-print

Се повеке земји го блокираат Јутјуб поради филмот за пророкот Мухамед


Русија најверојатно наскоро ќе им се придружи на се поголемиот број земји кои го блокираа или ограничија Јутјуб за да се спречи натамошно гледање на филмот со кој се исмејува пророкот Мухамед, најави министерот за комуникации Николај Никифоров.
Компанијата Гугл, како сопственик на Јутјуб, го блокира пристапот кон филмот за Египет, Либија, Индија, Индонезија и Малезија.
Бангладеш го блокира Јутјуб, а сличен чекор најави и Пакистан.
XS
SM
MD
LG