Достапни линкови

logo-print

Филе во посета на Македонија


Денеска се одржува третиот состанок на Пристапниот дијалог на високо ниво. По тој повод на еврокомесарот за проширување на Европската унија Штефан Филе ќе пристигне во официјална посета на Македонија и ќе се сретне со вицепремиерката за европски прашања Теута Арифи како и со премиерот Никола Груевски. Филе ќе има свое обраќање и пред Националниот совет за евроинтеграции.
XS
SM
MD
LG