Достапни линкови

logo-print

Четворица уапсени во врска со нападите на американскиот конзулат во Либија


Министерот за внатрешни работи на Либија Фавзи Абдел Ал изјави дека четворица биле уапсени под сомненија за инволвираност во нападот на американскиот конзулат во Бенгази минатата недела. Лидерот на Либијскиот национален конгрес Мухамед Магариеф претходно изјави дека 50 лица биле приведени во врска со инцидентот. Абдел Ал рече дека најверојатно станувало збор за 50 лица за кои постоеле сомненија при истрагата.
XS
SM
MD
LG