Достапни линкови

logo-print

Обама ќе поднесе жалба против Кина во Светската Трговска Организација


Американскиот претседател Барак Обама ќе поднесе трговска жалба против Кина поради неферска владина подршка на кинеската индустрија. Претставник на Белата куќа изјави дека претседателот ќе ја покрене постапката денеска во Светската трговска организација, поради наводно нелегални субвенции за кинеската автомобилска индустрија.
XS
SM
MD
LG