Достапни линкови

logo-print

Најавени протести во Бејрут


Авторот на филмот беше повикан на испрашување во полициска станица во САД

Авторот на филмот беше повикан на испрашување во полициска станица во САД

Подржувачи на шиитската милитантска група Хизбалах денеска се очекува да протестираат во Бејрут против интернет видеото кое е навредливо за Исламот. Протестот се очекува по апелот на лидерот на групата Сајед Хасан Насралах. Либанскиот министер за надворешни работи за новинската агенција “Ројтерс” изјави дека побарал итен состанок на земјите членки на Арапската лига.
XS
SM
MD
LG