Достапни линкови

logo-print

Сириските трупи го освоиле центарот на Алепо


Сириските трупи денеса го зазеле и го „очистиле“ од бунтовниците квартот Мидан кој се наоѓа во центарот на Алепо, јави државната телевизија САНА. Тој кварт и за бунтовниците и за владата е од стратешко значење. Активистите од сириската опозиција јавуваат дека владините сили бомбардираат подрачја кои се под контрола на бунтовниците ширум земјата. САНА соопшти дека владините сили убиле десет бунтовници во Алепо.
XS
SM
MD
LG