Достапни линкови

logo-print

Брахими се сретна со Асад


Сиријската државна телевизија јави дека меѓународниот медијатор Лахдар Брахими се сретнал со сиријскиот претседател Башар ал Асад денеска. Станува збор за прва средба меѓу претседателот и медијаторот, откако Брахими ја превзема функцијата од неговиот претходник Кофи Анан пред две недели. На средбата се разговарало за ставање крај на 18 месечниот конфликт во Сирија.
XS
SM
MD
LG