Достапни линкови

logo-print

Обама упатил молба за прекин на насилствата


Американскиот претседател Барак Обама упатил приватна молба до турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган да помогне за прекин на насилствата по нападите врз американските дипломатски претставништва во Египет и Либија, изјави за Анадолија портпаролот на Белата куќа, Џеј Карни. Тој рече дека Обама имал телефонски разговор со лидери од регионот меѓу кои и со претседателите на Египет и Либија.
XS
SM
MD
LG