Достапни линкови

logo-print

Продолжение на расправата за законот за бранителите


Собраниската комисија за труд и социјална политика денеска треба да ја продолжи расправата по Предлог законот за посебните права на припадниците на безбедносните сили и на членовите на нивните семејства. Координаторот на пратеничката група на ДУИ Талат Џафери досегашната повеќечасовна дискусија вчера на седницата ја продолжи со молчење. Џафери пред неколку дена држеше говор 8,5 часа.
XS
SM
MD
LG