Достапни линкови

logo-print

Британски војници може порано да се повлечат од Авганистан


Британскиот секретар за одбрана Филип Хамонд изјави дека ја разгледува можноста дел од британските војници во Авганистан да се вратат дома порано од очекуваното. Околу 500 британски војници треба годинава да се повлечат и да се вратат дома а околу 9 илјади ќе останат да им помогнат на авганситанските безбедносни сили. Тој додаде дека пораката што ја добива од терен укажува дека е можно во 2013 година да биде зголемен бројот на војници кои ќе се повлечат од Авганистан.
XS
SM
MD
LG