Достапни линкови

logo-print

Нов рекорд на невработеноста во Грција


Протести во Атина.

Протести во Атина.

Невработеноста во Грција достигна нов рекорд. Во второто тромесечие од годинава таа изнесувала 23,6 отсто, покажуваат податоците на грчката статистичка служба.
Во првите три месеци од годинава невработеноста изнесуваше 22,6 проценти. ,
Вкупниот број на невработени во земјата изнесува 1.168.761 граѓани, покажуваат податоците.
XS
SM
MD
LG