Достапни линкови

logo-print

Обама нема време за средба со Нетанјаху


Американските власти демантираат дека претседателот Барак Обама одбил да се сретне со израелскиот премиер Бењамин Нетанјаху во Њујорк овој месец, во услови на високи тензии околу Иран. Тимот на премиерот побарал средбата да се одржи за време на генералното собрание на Обединетите нации. Портпаролот на Белата куќа Томи Виетор изјави дека претседателот немал време за средбата. Израелскиот лидер ќе се сретне со амриканскиот државен секретар Хилари Клинтон.
XS
SM
MD
LG