Достапни линкови

logo-print

Експлозија пред полициска станица во ИстанбулНеколку лица биле повредени при денешната експлозија пред полициска станица во Истанбул. Според турските медиуми, експлозијата ја предизвикал бомбаш самоубиец, но оваа информација не е официјално потврдена. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG