Достапни линкови

logo-print

Во експлозија на автомобил бомба загинаа 10 лица во Пакистан


Во експлозија на автомобил бомба на еден пазар во северозапданиот дел на Пакистан загинаа најмалку 10 лица, а повеќе од 20 се повредени. Експлозијата се случила на пазарот Кашмир во Курам.
Никој не презеде одговорност за нападот, но најчесто Талибанците извршуваат напади во тој регион поради несогласувањата меѓу сунитските и шиитските муслимани.
XS
SM
MD
LG