Достапни линкови

logo-print

Одложување на судењето на синот на Гадафи


Абдула ал Сенуси

Абдула ал Сенуси

Либијски официјални лица соопштија дека судењето на синот на Муамер ел Гадафи, Саиф ал Ислам би можело да биде одложено за пет месеци. Тоа е образложено со потребата од давање доволно време во процесот да бидат вклучени сите релевантни сведочења што биле добиени при сослушувањето на поранешниот главен либијски разузнавач Абдула ал Сенуси кој беше уапсен во минатата недела.
XS
SM
MD
LG