Достапни линкови

logo-print

Голем концерт на Филип Втори за Денот на независноста


Генерална проба за големиот концерт по повод Денот на независноста на Националната арена „Филип Втори“.

Генерална проба за големиот концерт по повод Денот на независноста на Националната арена „Филип Втори“.

На Нациналната арена „Филип Втори“ вечерва со концертот насловен „Македонското срце чука во 7/8“ ќе се одбележат 21-година од прогласувањето на независноста на Република Македонија. На концертот ќе настапат пејачи од Македонија и од Балканот.
Се очекува на прославата да присуствуваат повеќе од 60 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG