Достапни линкови

logo-print

Обама треба да ја прифати номинацијата за втор мандат


Барак Обама вечерва треба да се обрати на конвенцијата на Демократската партија и официјално да ја прифати номинацијата за втор мандат како претседател на САД. Со говорот на Обама ќе заврши тридневната конвенција во Шарлот, Северна Каролина. Обама се очекува да ја претстави својата визија за иднината на Америка. Обама треба и да објасни зошто тој е подобар избор од неговиот противкандидат од Републиканската партија Мит Ромни.
XS
SM
MD
LG