Достапни линкови

logo-print

Девојче пронајдено живо под труповите на убиеното семејство


Француската полиција соопшти дека пронашле четиригодишно девојче во автомобил во кој биле најдени уште три тела на убиени луѓе. Девојчето било пронајдено живо под труповите. Се претпоставува дека телата пронајдени во автомобилоt со британска регистрација се Британци и се родителите и бабата на девојчето. Тие беа пронајдени во близина на езерото Анси, популарна туристичка дестинација на француските Алпи. Мотивот за убиствата останува нејасен.
XS
SM
MD
LG