Достапни линкови

logo-print

Судири меѓу полициските сили во Атина


Грчката полиција за борба со безредија денеска се судри во полицајци кои протестираа поради најавеното намалување на платите.

Судирот настанал меѓу членови на Асоцијацијата на грчките полицајци и полициските сили за борба со безредија пред полициската академија во Атина.

Во текот на викендот во Солун се планирани протести против програмата за мерки за штедење во земјата.

Полицајци, пожарникари и пристанишни службеници ќе протестираат денеска во Атина против очекуваното намалување на нивните плати, како дел од мерките за штедење.
XS
SM
MD
LG