Достапни линкови

logo-print

Москва предупреди да не се напаѓа Иран


Сергеј Рибаков

Сергеј Рибаков

Москва не гледа докази дека Техеран работи во насока на производство на нуклеарно оружје.
Заменик министерот за надворешни работи Сергеј Рибаков изјави дека Иран работи врз нуклеарен материјал под контрола на инспектори на Меѓународната Агенција за Атомска Енергија.
Рибаков го предупреди Израел и други земји да не го напаѓаат Иран поради нуклеарната програма бидејки користењето сила би била катасрофа за Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG