Достапни линкови

logo-print

Маневри на турската армија на границата со Сирија


Турската армија одржа воена вежба во близина на сириската граница. Маневрите биле изведени во близина на градот Суруч во округот Шанлурфа, во југоисточниот дел на Турција.
Во вежбите, кои се сметаат како едни од најголемите во последно време, учествувале тенкови и оклопни возила.
XS
SM
MD
LG