Достапни линкови

logo-print

Нов план за помош на задолжените европски држави


Марио Драги

Марио Драги

Денеска во Франкфурт, Германија, ќе биде одржан состанок на бордот на гувернери на Европската централна банка.
Се очекува претседателот на банката Марио Драги на состанокот да го презентира новиот план за помош на европските држави кои се погодени од должничката криза.
XS
SM
MD
LG