Достапни линкови

logo-print

Груевски ги повика иселениците во Канада да инвестираат во Македонија


Премиерот Никола Груевски ја повика македонската дијаспора во Канада да остане обединета, да продолжи да ја поддржува Република Македонија и да инвестира во татковината.
Според него, доказ за досегашната поддршка на иселениците е и фактот што Канада ја призна Република Македонија под уставното име. Груевски пред посетата на Канада беше во посета на САД
XS
SM
MD
LG