Достапни линкови

logo-print

Поплави во Нигерија


Најмалку 11 луѓе загинале во поплавите во Нигерија. Властите соопштија дека поплавите настанале во Камерун при пуштање на вода од хидроелектраната. Неодамна во поплавите во централниот дел на Нигерија кои настанаа поради обилни дождови загинаа најмалку 68 луѓе.
XS
SM
MD
LG