Достапни линкови

logo-print

Србија ќе ги продолжи преговорите со Косово


Министерот за надворешни работи на Србија Иван Мркиќ изјави синоќа дека во текот на следнава седмица очекува продолжување на дијалогот со косовските власти во посредништво на ЕУ. Тој во интервју за радио-телевизија Србија изјави дека новата влада ќе ги спроведе договорите постигнати од нивните претходници во дијалогот со косовските власти. Тој денеска со премиерот Ивица Дачиќ ќе престојува во Брисел.
XS
SM
MD
LG