Достапни линкови

logo-print

Во Русија Ден на жртвите на тероризмот


Беслан

Беслан

Денеска во Русија се одбележува Денот на солидарноста со жртвите во терористички напади. На денешен ден пред 8 години повеќе од 330 луѓе, повеќето деца, беа убиени откако руските безбедносни сили упаднаа во училиштето за да ослободат илјада заложници кои беа држени од чеченски сепаратисти во Беслан, Северна Осетија.
XS
SM
MD
LG