Достапни линкови

logo-print

Израелската полиција евакуира жители на Западниот брег


Изградбата на населби на Западниот брег

Изградбата на населби на Западниот брег

Израелските власти ги евакуираа неовластените доселеници на Западниот брег согласно со крајниот рок кој го постави највисокиот суд во земјата и кој истекува утре. Полицијата морала да интервенира кај неколку млади лица кои не сакале да го напуштат Мигрон, но повеќето од жителите си отишле доброволно.
Полицијата поставила и блокади на патот во регионот за да ги спречат радикалните активисти да предизвикаат судири со безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG