Достапни линкови

logo-print

Клинтон во посета на Индонезија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска се очекува да пристигне во Индонезија во рамки на нејзината турнеја на Пацификот. Хјуман Рајтс Воч ја повика Клинтон да изврши притисок врз Индонезија за смирување на верската нетолеранција во земјата.
Според организацијата властите во Индонезија не успеале да се справат со инцидентите на милитантните исламистички групи врз малцинствата во земјата.
XS
SM
MD
LG