Достапни линкови

logo-print

Најмалку 15 жртви во експлозија во Дамаск


Најмалку 15 луѓе загинале во експлозија на автомобил бомба недалеку од палестински бегалски камп во предградие на Дамаск, пренесе сириската новинска агенција САНА.
Експлозијата причинила и голема матријална штета на зградите во таа област. За нападот е обвинета „вооружена терористичка група“, израз кој сириските власти и државните медиуми го користат за бунтовниците од Слободната Армија на Сирија, кои се борат за соборување на претседателот Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG