Достапни линкови

logo-print

Ирак со рекорден извоз на нафта


Ирачките власти соопштија дека извозот на нафта го достигнал највисокото ниво во последните три децении. Според нив, просекот на извоз на нафта бил 2.565 милиони барели на ден во јули.
Во меѓувреме курдската регионална влада соопшти дека тие ќе извезуваат нафта преку федералните цевководи до 15 септември.
XS
SM
MD
LG