Достапни линкови

САД ќе го зајакнуваат партнерството со Пацификот


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека САД ќе го зајакнат регионалното безбедносно партнерство со Пацификот и со тоа ќе ги подобрат односите и со островските земји. Клинтон негираше дека Вашингтон презима такви чекори за да го потисне влијанието на Кина.
Клинтон говореше за време на посетата на Куковите острови.
XS
SM
MD
LG