Достапни линкови

logo-print

Убиени пет милитанти во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека пет милитанти загиналe при американски ракетен напад во северозападниот дел на земјата. Според нив, најмалку девет ракети биле истрелани врз едно возило и куќа во селото Деган во северен Вазиристан во близина на авганистанската граница.
XS
SM
MD
LG