Достапни линкови

logo-print

Протести за ослободување на активистите во Бахреин


Протестите на опозицијата во Бахреин во мај

Протестите на опозицијата во Бахреин во мај

Илјадници припадници на шиитските опозициони групи протестираа во Бахреин за ослободување од затвор на активистите. Протестите се одржаа под мотото „Слобода и демократија“ во близина на главниот град Манама.
Демонстрантите носеле знамиња и слики на затворените активисти.
XS
SM
MD
LG