Достапни линкови

logo-print

Протести за предвремени избори на Малдиви


Малдиви

Малдиви

Полицијата се судрила со демонстрантите на Малдиви. Илјадини демонстранти марширале кон претседателската палата во Мале. Тие бараат владата да распише предвремени избори и претседателот Мохамед Вахид да поднесе оставка. Организатор на протестите е Мохамед Нашид, кој тврди дека бил принуден да ја напушти власта во 2008 година.
XS
SM
MD
LG