Достапни линкови

logo-print

Можностите за инвестирање во Македонија презентирани во Мајами


Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски

Македонскиот владин тим, предводен од премиерот Никола Груевски во Мајами ги презентираше можностите за инвестирање во Македонија. Груевски изјави дека со некои од компаниите кои пприсуствувале имале одделни средби и разговарале за конкретни проекти за коишто се заинтерсирани.
Тој изрази задоволство од досегашниот тек на посетата на САД и верува дека остварените контакти и средби ќе вродат со плод и отворање нови работни места во Македонија.
Следна дестинација на владиниот тим е Детроит.
XS
SM
MD
LG