Достапни линкови

logo-print

Движењето на неврзаните го поддржа Иран за нуклеарната програма


Сателитска снимка на Парачин

Сателитска снимка на Парачин

Самитот на Движењето на неврзаните во кое членуваат 120 нации заврши во Техеран со потпишувањето на декларација за поддршка на правото на Техеран да ја користи нуклеарната енергија за мирољубиви цели.
Соопштението доаѓа откако ОН го обвинија Иран за блокирање на истрагата на Парачин, каде постои сомнеж дека се вршат нуклеарни тестови.
XS
SM
MD
LG