Достапни линкови

logo-print

Кремљ го отфрли извештајот за богатсвото на Путин


Јахтата на Владимир Путин

Јахтата на Владимир Путин

Портпаролот на рускиот претседател, Дмитриј Пешков ги отфрли извештаите за богатсвото кое го поседува и контролира Владимир Путин. Пешков изрази жалење за лажните обвинуѕвања на опозицијата велејки дека нема конструктивност во извештајот на Борис Немцов. Немцов, поранешен заменик премиер и водечка личност на опозиционата Поинаква Русија, издаде извештај во кој се наведува дека Путин троши милиони рубљи на даночните обврзници за неговите 20 луксизни рездинеции, 43 авиона и 4 јахти.
XS
SM
MD
LG