Достапни линкови

logo-print

Македонката Бикова се бори за медала во Лондон


Македонската стрелачка Оливера Наковска Бикова попладнево се бори за еден од медалите на Параолимписките Игри во Лондон во стрелање со воздушен пиштол, јави дописникот на МИА од Лондон.
Таа во квалификациите што се оддржаа денеска на пладне постави нов светски и параолимписки рекорд, постигнувајќи 381 кругови. Во финалните борби нашата стрелачка влегува како првопласирана во квалификациите, пред русинката Марина Клименченко и претставничката на Иран Сарех Јаванмардидодмани.
XS
SM
MD
LG