Достапни линкови

logo-print

Светски рекорд на Оливера Наковска Бикова во Лондон


Македонската стрелачка Оливера Наковска Бикова денеска постави светски рекорд во стрелање со воздушен пиштол на Параолимписките игри во Лондон.Во квалификациските борби на стрелачкиот турнир, таа постигна 381 кругови, што е најдобар резултат во светот. Македонската параолимпијка е на челната позиција пред денешното финале што почнува во 15:15 часот по британско време. Таа на Параолимпијадата во Пекинг го освои петтото место.
XS
SM
MD
LG