Достапни линкови

logo-print

Пиратите го ослободија грчкиот танкер


Пиратите го ослободија грчкиот танкер и членовите на екипажот, кој претходно оваа недела го киднапираа во близина на брегот на Того. Министерството за надворешни работи на Русија соопшти дека пиратите задржале дел од горивото од танкерот за себе. Екипажот го сочинуваа 23 Руси и еден Грк. Рускиот министер за надворешни работи изјави дека танкерот ќе продолжи со своето патување.
XS
SM
MD
LG