Достапни линкови

logo-print

Клинтон на турнеја низ Јужен Пацифик


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон .

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон .

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон оваа недела ќе тргне на турнеја низ Јужен Пацифик. Од Стејт департментот соопштија дека Клинтон ќе ги посети Куковите Острови каде ќе присуствува на Форумот на Пацифичките Острови. Исто така за време на турнејата ќе ги посети Индонезија, Брунеи, Источен Тимор и Кина. Клинтон потоа ќе присуствува на состанокот на лидерите за Азиско-пацифичка економска соработка на Форум во Владивосток на 8 и 9 септември.
XS
SM
MD
LG